WIWAT 3 MAJA!!!
2026-04-30
W czwartek 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego uczczenia tego święta oraz przypomnienia sobie wartości, które od pokoleń kształtują naszą tożsamość narodową.
Uroczystość przygotowali uczniowie klas: 5a i 5c. Rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, co nadało wydarzeniu podniosły i oficjalny charakter. Następnie uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, które wprowadziły wszystkich obecnych w refleksyjny nastrój i przypomniały o trudnych, ale ważnych momentach w dziejach naszej ojczyzny.
Akademia była nie tylko lekcją historii, ale także momentem zadumy nad wartościami takimi jak wolność, odpowiedzialność i troska o dobro wspólne.